8 KPG 8 KPG
Aktualności: 8KPG - Reaktywacja
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 06:36:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Cykliczne gry snajperskie - zapraszam!  (Przeczytany 3754 razy)
Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« : Maj 24, 2010, 10:38:02 »

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na gry (cykl gier) przeznaczonych typowo dla snajperów/strzelców wyborowych. Trochę zainspirowany tekstami p.
Czerwińskiego o zawodach snajperskich (opisanych w książce "Broń precyzyjna." wyd. Bellona) oraz doświadczeniami z fajnych gier (Counter Sniper Pythona, The Gauntlet Świerzaka,
WZT-4) opracowałem kilka wariantów rozgrywek przeznaczonych dla samotnych strzelców oraz zespołów snajperskich.

Idea jest taka: odbędzie się cykl gier. Każda będzie nico inna, będą różne zadania do wykonania. Poziom trudności zadań będzie będzie wzrastał.
Gry będą odbywać się w różnych miejscach Polski, o różnych porach roku i będą trwać od 6 do 48 godzin. Ile ich będzie nie wiem, ale raz w miesiącu coś takiego
się odbędzie.
Większość to będą gry otwarte, darmowe, każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Te będą odbywały się w okolicach Warszawy, w miejscach znanych i lubianych ;-) Takie gry trzeba
będzie traktować jako potyczki treningowe, nię będą to "pure milsim" ze wszystkimi konsekwencjami (np. będą respy).

Ale co jakiś czas zrobimy imprezę "wyjazdową", w terenie zupełnie innym niż mazowieckie lasy. I to będzie sprawdzian, już typowy milsim - bez taryfy ulgowej. W tym przypadku mogą pojawić się również koszty obsługi.

Natomiast wszystkie gry będą charakteryzowały się klimatem polowania a zarazem ciągłego zagrożenia. Uczestnicy będą zarówno łowcami jak i zwierzyną. Czasem będą występować
samotnie, czasem w zespołach, ale zawsze jako strzelcy wyborowi/snajperzy - żadnych maszynowych kulomiotów - ONE SHOT ONE KILL only!

No i najważniejsze: zadaniowość. Jak już  wspomniałem nie będą to tylko polowania na innego gracza. Uczestnicy będą mieli do wykonania konkretne zadania, często wymagające
realnych umiejętności snajperskich, wykraczjących poza ASG. (Ale bez obaw, nie będzie to wiedza tajemna, W międzyczasie będa publikowane pomoce naukowe pozwalające na przygotowanie się do konkretnego zadania).
Zadania będą punktowane, po zakończeniu cyklu zobaczymy, kto jest THE BEST SNIPER OF THE YEAR!

Także każdy będzie miał szansę przygotować się odpowiednio i nie odkrywać Ameryki od nowa ;-)

Zwieńczeniem cyklu gier będzie Wielki Finał, który odbędzie się w ..... (tego nie zdradzę, ale miejsce jest niezwykle urokliwe i leży w Polsce :-)))

A zatem pytanie: czy będą chętni na tego typu rozgrywki? Warto uruchamiać projekt?
Zapisane
Edi
Gość
« Odpowiedz #1 : Maj 24, 2010, 10:49:27 »

Ja na pewno się zjawię na jednej/dwóch z takich gier.
Głównie po to aby się sprawdzić.
Uczestnictwo w całym cyklu będzie niemożliwe.
Zapisane
MicHell
8 KPG
***
Wiadomości: 390



« Odpowiedz #2 : Maj 24, 2010, 11:12:38 »

Również chętnie sie pojawię jak tylko terminy będą akceptowalne.
Zapisane

8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Shark
8 KPG
***
Wiadomości: 696


3049885
WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maj 24, 2010, 11:29:25 »

Pomysł świetny, chętnie bym się zjawił kilka razy, niestety na chwilę obecną nie posiadam odpowiedniej repliki.
Zapisane

8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna

Who Dares Wins
Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #4 : Maj 24, 2010, 12:07:56 »

Replika (przynajmniej na początku) nie będzie ograniczeniem. Wystarczy ograniczenie ilości ammo w magazynku i zakaz ognia ciągłego - i już się można bawić. Natomiast niewątpliwie będzie potrzebna luneta lub lornetka z siatką dalmierczą. (taką pozawalającą dokonać pomiarów, czyli Mil-Dot i pochodne)
Zapisane
Edi
Gość
« Odpowiedz #5 : Maj 24, 2010, 13:31:04 »

Szpargał, dla mnie ważne będą sprawy zachowań strzelców wyborowych, taktyka, współpraca w parach/trójkach.
Samo strzelanie snajperskie z replik jest utopią, bo z doświadczenia wiem,że nawet jak uda się ustawić replikę, tak że celnie strzela na np.80m to osoba trafiona w lesie jedną kulką nigdy nie uzna tego za strzał (chyba,że usłyszy huk wystrzału - chociaż też wątpliwe).

Sprawdzaliśmy to i osoba trafiona z dużej odległości nie wie czy to był owad, patyk, oporządzenie się przesunęło, itp.
Jeżeli strzelisz dubletem lub tripletem i trafisz to już lepiej, może trafiony skojarzy trafienie ze strzałem z repliki.
Nie wiem, może masz inne doświadczenia w tej materii...
Zapisane
Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #6 : Maj 24, 2010, 14:04:48 »

Ależ oczywiście masz rację Edi. Zdecydowanie bardziej chodzi o elementy taktyczne tego rzemiosła a nie o strzelanie długodystansowe z ASG.
Ale myślę, że znalazłem ciekawe połączenia jednego z drugim, może być klimatycznie.
Zapisane
Major
szeregowy

Wiadomości: 186


2001051
Email
« Odpowiedz #7 : Maj 26, 2010, 16:15:55 »

No jakby mnie mogło zabraknąć Mrugnięcie Chętnie się zjawię na tego typu grach.

[Edit]

Czy znane sa juz moze ramy czasowe pierwszej rozgrywki?

[Edit]

Cos niecoc wyszperalem"

http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=25&t=3193

Pokrywa sie to z Srerbnica, ale mysle, ze i tak warto sie zaznajomic Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 15:38:07 wysłane przez Major » Zapisane

8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

warriorsidiot burza blackspider companions presta