8 KPG 8 KPG
Aktualności: Rekrutacja już wiosną 2013r.
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 04:58:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pogadanki SARCO o nokto, SF etc  (Przeczytany 5890 razy)
SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« : Grudzień 22, 2009, 14:04:02 »

Są lasery i lasery mój nie robi wiązki tylko samą kropkę na celu.
Ten który obecnie używam to drugi laser,wcześniej miałem AN/PEQ II i ten w noktowizji robił wiązkę, co zdradza położenie strzelca-obecnie używam Tactical IR Laser z G&P
Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 22, 2009, 17:02:55 »

E tam, a tu się panowie jakoś nie przejmują zbytnio, czy widać wiązkę czy nie  Mrugnięcie
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=3tMDhVu-f2Q
Zapisane
SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 22, 2009, 17:43:00 »

Tak ale tu działają otwarcie z pojazdami i w dodatku walczą z gorzej uzbrojonym przeciwnikiem, więc ich wali czy zostaną wykryci, bo i tak już pojazd słychać z kilometra.W skrytym działaniu korzystają z innej taktyki i używają dwóch monokularów a lasera w ostateczności.Jeden na lewym oku a drugi na broni za celownikiem,z lasera korzysta się w przypadku gogli gdzie niema mowy o złożeniu się do strzału i wycelowaniu przez koli lub przyrządy celownicze.
Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 22, 2009, 22:01:16 »

To każdy ma po dwa NVD? Nie za bogato trochę?  Z politowaniem
Zapisane
SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 23, 2009, 00:01:21 »

Sf jest mało, po za tym często spotykaną jest praktyką stosowanie zamiast cyklopów dwu okularowych NVG,gdyż mają one większe pole widzenia (Piloci i Seals do CQB).Najczęściej stosuje się PVS14 na głowie + taki sam na broni,ewentualnie PVS14 na głowie + dostawka noktowizyjna do lunet,lub celownik noktowizyjny

a najnowszy krzyk mody u SF to  PVS21 http://www.ownthenight.com/catalog/i158.html
Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
yellow1
Moderator Globalny
****
Wiadomości: 886



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 23, 2009, 01:28:47 »

Tak ale tu działają otwarcie z pojazdami i w dodatku walczą z gorzej uzbrojonym przeciwnikiem, więc ich wali czy zostaną wykryci, bo i tak już pojazd słychać z kilometra.W skrytym działaniu korzystają z innej taktyki i używają dwóch monokularów a lasera w ostateczności.Jeden na lewym oku a drugi na broni za celownikiem,z lasera korzysta się w przypadku gogli gdzie niema mowy o złożeniu się do strzału i wycelowaniu przez koli lub przyrządy celownicze.

czyli co, mają osobne lasery do działań gdy ich wali czy zostaną wykryci i osobne do działania skrytego? Szok

Sf jest mało, po za tym często spotykaną jest praktyką stosowanie zamiast cyklopów dwu okularowych NVG,gdyż mają one większe pole widzenia (Piloci i Seals do CQB).Najczęściej stosuje się PVS14 na głowie + taki sam na broni,ewentualnie PVS14 na głowie + dostawka noktowizyjna do lunet,lub celownik noktowizyjny

a najnowszy krzyk mody u SF to  PVS21 http://www.ownthenight.com/catalog/i158.html

a jakie są jeśli wolno wiedzieć źródła tych informacji?

i pisząc o SF masz kogoś konkretnego na myśli? RMC, Specnaz, SEAL, PSK, Delta, SAS...? z moich doświadczeń wynika, że jeśli coś wiadomo o prawdziwych SF to dezinformacja, propaganda lub informacje historyczne bez większego znaczenia. dlatego choćby czasopisma "specjalistyczne" opisują akcje sprzed dekady, o żołnierzach którzy zdążyli już przejść do cywila, wydać kilka książek i zmienić nazwisko.

wracając do tematu... edi, masz zawodowy montaż, gratuluje udanych prac adaptacyjnych!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 01:40:04 wysłane przez yellow1 » Zapisane

SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 23, 2009, 03:47:24 »

Nie -zmieniają ich taktykę użycia,puszki AN\PEQII mają kilka trybów działania,stały gdzie po włączeniu ciągle działa laser i podświetlacz albo sam laser ,oraz na włączniku żelowym w trybie laser i podświetlacz,laser,podświetlacz.Nowocześniejsze wskażniki takie jak AN\PEQ15 mają oprócz podświetlacza dwa typy lasera jeden to wskaźnik celu dla lotnictwa(wiązka), drugi to właśnie ten skryty w postaci kropki na celu.
Tu masz dość wymowny filmik jak wykorzystuje się sprzęt przez SF w celu naprowadzania wsparcia lotniczego w wykonaniu 160 skrzydła operacji specjalnych.
http://www.youtube.com/watch?v=EcWFsXkdl4E&feature=related  -ja wypatrzyłem trzy różne sposoby jak cztery razy podświetlali cel.

Źródła to net fora militarne,czasopisma branżowe,i youtube.
Mnie nie interesuje to co na wschód od nas,tylko technika i procedury państw nato.(Interesuje się techniką wojskową)
W dzisiejszej erze wymiany informacji o danej operacji typu- SF pojechały w miasto dowiesz się w serwisach internetowych nie później jak po tygodniu,a filmik na youtube zobaczysz dopiero jak się z rotują,czyli nie wcześniej jak po 6 miesiącach.To nie te czasy że w Komandosie w latach 90 tych czytałeś co robili najemnicy w Rodezji w latach 60tych.U hamerykanów panują dwie zasady dotyczące informacji:1Jak jest tajne to jest tajne i nikt nic nie piśnie. 2Jeśli ktoś zginie to ta informacja nie może zostać upubliczniona dopóki rodzina nie dowie się pierwsza.

Jeśli dobrze się rozglądniesz to znajdziesz kompletny spis Typów uzbrojenia DELTA,SAS,SEAL,ASAS,1PSK,GROM,FORMOZA,lub któregoś z SFG-jak porównasz to dojdziesz do wniosku że wcale się tak strasznie nie różnią od siebie sprzętowo.
Jako że wyżej wymienione jednostki należą do krajów demokratycznych gdzie na ich działanie wydawane są publiczne pieniądze,więc zgodnie z zasadą na dostawy uzbrojenia są ogłaszane publiczne przetargi-znaleźć je można albo na stronach jednostek albo na stronach MONu danego kraju.
Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
yellow1
Moderator Globalny
****
Wiadomości: 886



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 23, 2009, 04:20:54 »

W dzisiejszej erze wymiany informacji o danej operacji typu- SF pojechały w miasto dowiesz się w serwisach internetowych nie później jak po tygodniu,a filmik na youtube zobaczysz dopiero jak się z rotują,czyli nie wcześniej jak po 6 miesiącach.
(..)
1Jak jest tajne to jest tajne i nikt nic nie piśnie. 2Jeśli ktoś zginie to ta informacja nie może zostać upubliczniona dopóki rodzina nie dowie się pierwsza.

obawiam się, że jeśli to prawdziwe SF a nie USMC czy coś na tym poziomie, to ma w 100% zastosowanie pkt 1. zgadzam się natomiast, że o operacjach typu "kowboje pojechali w miasto" można dowiedzieć się bez problemów.

zgodnie z zasadą na dostawy uzbrojenia są ogłaszane publiczne przetargi-znaleźć je można albo na stronach jednostek albo na stronach MONu danego kraju.

nie pracowałem nigdy przy sprzedaży uzbrojenia dla instytucji państwowych, ale przy rzeczach związanych z bezpieczeństwem komputerowym już tak. i z doświadczenia wiem, że to nie do końca jest tak. wiesz jakie zabezpieczenia stosuje kancelaria sejmu? a może dowództwo wojsk lądowych?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zam%C3%B3wienia_publiczne
zamówienia publiczne nie muszą łączyć się z ogłoszeniem publicznym Uśmiech

nadal jestem zdania, że jeśli informacja nt prawdziwych SF a nie kowbojów jest dostępna, to jest to dezinformacja, propaganda lub informacja historyczna bez większego znaczenia.


dla mnie EOT.

ps. jeśli planujesz prowadzić dyskusję ogólną - napisz w innym wątku, tu jakby temat się nie zgadza
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 04:25:54 wysłane przez yellow1 » Zapisane

Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 23, 2009, 09:54:36 »

a najnowszy krzyk mody u SF to  PVS21 http://www.ownthenight.com/catalog/i158.html

Taaaa, pomyślmy, skąd my to znamy?... Spoko

Tu masz dość wymowny filmik jak wykorzystuje się sprzęt przez SF w celu naprowadzania wsparcia lotniczego w wykonaniu 160 skrzydła operacji specjalnych.
http://www.youtube.com/watch?v=EcWFsXkdl4E&feature=related  -ja wypatrzyłem trzy różne sposoby jak cztery razy podświetlali cel.

To nie tak: w operacjach typu CAS (close air support) nie stosuje się puszek na karabinach a dedykowane markery laserowe typu GLTD SOFLAM, IZLID itp. które pozwalają na emisję kodowanej wiązki - JTAC/FAC podczas naprowadzania podaje pilotowi (między innymi) kod lasera, dzięki czemu pilot jest pewien, że współpracuje z właściwym JTAC-iem i atakuje właściwy cel. W dodatku to pilot wydaje komendę włączenia lasera i zamarkowania celu, a nie każdy jeden szwej znajdujący się na dole w totalnym bałaganie świeci sobie laserkim gdzie mu się wydaje stosowne.
W filmie który podałeś na 1:36 operator lasera melduje JTAC-owi: "Roger, target marked by IZLID"".

Tu jest reportaż o holenderskich JTAC-ach, jest przykładowy atak:
http://www.youtube.com/watch?v=yyD_FfCerDA

Ale odbiegamy od tematu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 10:20:43 wysłane przez Szpargał » Zapisane
SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 23, 2009, 16:38:04 »

IZLID- Tactical Air Control Parties or Forward Air Controllers to communicate visually with aircraft and direct air strikes-w żaden sposób  to urządzenie nie jest wstanie wskazywać celów dla uzbrojenia ani wysyłać kodowanej wiązki,jest tylko prostym markerem do wskazywania strefy ataku dla pilota.
http://www.ownthenight.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/webassets/IZLID_1000.JPG
Co więcej ma jeden minus,plamkę widać nie tylko w noktowizji

Co innego GLTD II SOFLAM (AN\PEQ-1)
The GLTD II provides ground forces with a compact, lightweight, man-portable laser target designator/rangefinder that is ideally suited for precise delivery of laser-guided munitions such as Paveway bombs, Copperhead munitions and Hellfire missiles. Through an RS-422 data link, the GLTD II can be integrated into a digitized, day/night fire control and surveillance system.
Features:
Readily Integrated with other Day/night Observation Systems, such as the SeeSPOT III Thermal Imager or Image Intensified Sights
 10 X Sighting Optics
Na upartego jak podepniesz przelicznik balistyczny to i artylerię naprowadzisz na cel.

Na filmiku między 0.9a0.18 widać jak za pomocą zwykłej latarki IR pokazują strefę ataku.
od 0.40 d0 0.43 widać to drugi raz
w 1.36 IZLID,a chwilę później między 1.53 a 1.56 AN\PEQ15 z laserem bez wiązki
2.52 to samo

A żeby nie odbiegać od tematu to zamówiłem Rhino Arm i J-Arm do mojego Yukona,a dodatkowo szwagierka zrobiła mi niespodziankę i od Brytoli przywiezie mi nówkę MS-2000 Military Issue Strobe Light Distress Marker.Jak to poskładam do kupy to wkleję fotki.

Yellow1.
Polecam czytanie pism o tematyce militarnej z nich można się dowiedzieć na przykład ile rajdów na terytorium Iranu wykonały Siły specjalne koalicji w ciągu ubiegłego roku i czego dotyczyły te operacje,można się dowiedzieć że w ciągu jednego miesiąca SF na terenie Iraku dokonały nawet do140 operacji specjalnych wymierzonych głównie w IRO przemyt broni i członków tajnych służb Iranu.

Na stronach ogłasza się przetarg i ZTT formie PDF do pobrania,a oferty przetargowe składają wraz z dokumentacją w odpowiednich departamentach zainteresowani.

Taka mała fotka a ile może powiedzieć:
http://asgbielsko.fallenartist.pl/forum/download/file.php?id=136

A tu macie cały system SOPMOD:
http://asgbielsko.fallenartist.pl/forum/download/file.php?id=139
Prawy górny róg wskaźniki a lewy dolny NVD


Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
yellow1
Moderator Globalny
****
Wiadomości: 886



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudzień 23, 2009, 16:53:42 »

Polecam czytanie pism o tematyce militarnej z nich można się dowiedzieć na przykład ile rajdów na terytorium Iranu wykonały Siły specjalne koalicji w ciągu ubiegłego roku i czego dotyczyły te operacje,można się dowiedzieć że w ciągu jednego miesiąca SF na terenie Iraku dokonały nawet do140 operacji specjalnych wymierzonych głównie w IRO przemyt broni i członków tajnych służb Iranu.

a piszą ile operacji wykonały SF szwecji na terenie polski? bo w końcu szwecja to demokratyczny kraj, wszystko wiadomo, prawda? Mrugnięcie

ja powtórzę swoje - jeśli coś nt prawdziwych SF wiadomo, to jest to dezinformacja, PROPAGANDA (jak to o czym teraz wspomniałeś) lub informacje historyczne bez większego znaczenia.

"współczesna doba informacji" niczego nie zmienia.


Na stronach ogłasza się przetarg i ZTT formie PDF do pobrania,a oferty przetargowe składają wraz z dokumentacją w odpowiednich departamentach zainteresowani.

widzę że nie chciało ci się zajżeć pod link który podałem. a szkoda, chyba nie czuję potrzeby dyskutowania gdy interlokutor ignoruje przedstawiane przeze mnie informacje. może tylko napiszę jeszcze drobiazg - zamówienie publiczne nie musi się równać ogłoszeniu publicznemu. zamówienie publiczne można zrealizować bez chwalenia się publicznie komu, co i po co, jak również bez informowania publicznie kto i za ile przetarg wygrał. i wierzę że jeśli tak robi się z rzeczami dot. bezpieczeństwa komputerowego, to tym bardziej z uzbrojeniem.


Taka mała fotka a ile może powiedzieć:
http://asgbielsko.fallenartist.pl/forum/download/file.php?id=136
A tu macie cały system SOPMOD:
http://asgbielsko.fallenartist.pl/forum/download/file.php?id=139
Prawy górny róg wskaźniki a lewy dolny NVD

być może, tylko pomimo zalogowania:
Informacja
Nie masz zezwoleń do ściągnięcia tego załącznika.

Zapisane

Szpargał
GS-7
*
Wiadomości: 137



Email
« Odpowiedz #11 : Grudzień 23, 2009, 17:46:03 »

O, dzięki Yellow że posprzątałeś, teraz możemy se pogadać ;-)

ad markerów celów:
SARCO, zanim wydasz opinię co ma jakie wady najpierw przeczytaj dokładnie specyfikację techniczną urządzenia o którym piszesz. Poza tym, na rynku jest jeszcze parę urządzeń tego typu, nie tylko te dwa co podałem. Różnią się pod niektórymi względami, służą też do różnych zastosowań.

ad procedur naprowadzania:
Świecić na cel to oni se mogą nawet latarką z Macro Cash'a, co wcale nie jest równoznaczne ze wskazywaniem celu dla pilota. CAS to dość skomplikowany zestaw procedur i wymiany komunikatów, robią to uprawnieni fachowcy JTAC posiadający certyfikat Combat Ready - byle misiek nic nie może. Kodowanie wiązki nie jest obligatoryjne (i nie zawsze możliwe, jak sam słusznie zauważyłeś), ale jeśli jest wiele celów i wiele wskaźników w tym samym miejscu, znacznie ułatwia to identyfikację właściwego. Zwłaszcza, że samoloty są wyposażone w dekoder i urządzenie samo wyłapie właściwą wiązkę.
To czy promień jest widoczny czy nie nie ma większego znaczenia - laser jest włączany najwcześniej 20sek przed uderzeniem, często jest to zbyt krótki czas na ukrycie się, nie mówiąc już o wykonaniu ataku na sam laser, co jest już zupełnie bez sensu (bo bomby już zapewne podążają do celu).

ad MS-2000:
Kupowaliśmy to na allegro, były po ok. 200 PLN, wersje z ruchomą głowicą. Duże i niewygodne. Lepsze są te małe Surefire serii HL1 (jeśli mówimy o identyfikacji IFF).

ad "ramionek" do NVD:
Ja musiałem przerabiać Rhino aby zamontować ruskie NVG. Yukona też się tak łatwo nie da w to wkręcić.


I tak ogólnie: nie wierz we wszystko, co przeczytasz. Ja też nie wierzę.  Mrugnięcie
Zapisane
SARCO
8 KPG
***
Wiadomości: 228


7152713
Email
« Odpowiedz #12 : Grudzień 31, 2009, 00:27:23 »

Niewierze w wszystko co przeczytam-choć w każdej propagandzie jest ziarenko prawdy Buziak

Yellow nie bulwersuj się tak tylko sam poczytaj  to co wstawiłeś, bo w każdym z podtypów przewijają się takie słowa:
publiczne ogłoszenie,zwykle poprzez publiczne ogłoszenie,w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu,zamawiający publikuje ogłoszenie o postępowaniu,w którym po publicznym ogłoszeniu o zamówieniu,Postępowanie prowadzone w tym trybie nie jest poprzedzane publicznym ogłoszeniem.

Jedynym wolnym od takiego zapisu jest zakup z wolnej ręki,który nie poprzedza się publicznym ogłoszeniem ale,po podpisaniu ogłasza się publicznie Kto za co i ile.

Podstawowe zasady udzielania zamówień publicznych to:

    * zasada równego traktowania wykonawców,
    * zasada bezstronności i obiektywizmu,
    * zasada uczciwej konkurencji,
    * zasada jawności,
    * zasada pisemności postępowania,
    * zasada pierwszeństwa trybów przetargowych.

Zamówienia publiczne za kasę podatników zawsze będą jawne-natomiast ZTT nie musi być jawne i w nim mogą być zawarte dane techniczne.Z tego co udało mi się dowiedzieć to to że jak chcesz dostarczać sprzęt elektroniczny do niebieskich to musisz mieć certyfikat bezpieczeństwa ABW,a w przypadku MONu dostawców sprawdza SKW.


Zapisane

"W niektórych krajach ludzie zdejmują ze ścian portrety przywódców i wieszają oryginały.."
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

burza serwerminecraft gramax blackspider underword