8 KPG 8 KPG
Aktualności: 8KPG - Reaktywacja
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 16:30:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Scenariusze imprez  (Przeczytany 3000 razy)
Kret
szeregowy

Wiadomości: 6


Email
« : Styczeń 14, 2010, 17:52:40 »

Mam jedno pytanie - czy w ramach walki z glupota bylibyscie chetni do wspolnego wprowadzenia zasad, ze nazwy i wszystkie elementy fikcyjne manewrow nie sa nazwami rzeczywistych panstw, frakcji i religii?

Bo ja mam w grupach ratowniczych muzulmanow i Serbow na przyklad, i zabranie ich kiedykolwiek na milsima pt. "Srebrenica" czy "Bagdad" nie tylko nie wchodzi w gre, ale nawet trudno by mi bylo im jako moim przyjaciolom spojrzec w oczy i powiedziec, ze jade sie bawic w cos takiego.

Dzieci moga sobie wkrecac rozne klimaty, ale moim zdaniem doroslych ludzi kultura obowiazuje. Nawet Pakt Warszawski jak robil manewry to nie pisal w zalozeniach, ze atakuje wyprzedzajaco NATO, tylko jakies fikcyjne strony.

Co Wy na to?

Pozdrawiam

Kret
Zapisane
HoHoL
Administrator
*****
Wiadomości: 1235


1026161
Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2010, 22:03:51 »

Doskonale Cię rozumiem ale jestem daleki od zabraniania komukolwiek czegokolwiek.
Z mojej strony jednak składam deklarację że żadna impreza zorganizowana przez 8KPG nie będzie odwoływała się do nazw rzeczywistych państw, frakcji czy też religii.

Zapisane

8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Jangi
8 KPG
***
Wiadomości: 274


2289020
Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 14, 2010, 23:23:30 »

O ile kiedykolwiek jakąkolwiek zorganizujemy Mrugnięcie Generalnie jeśli chodzi o mnie, to nie rozumiem, czemu mamy dążyć do realizmu na wielu polach, a taki szczegół jak realne podłoże polityczne pomijać. Nie dajmy sobie politycznej poprawności wejść na głowę.

Ale to tylko moje zdanie, myślę, że stanowisko Hohola wyłuszczone powyżej możesz Krecie uznać za oficjalne.
Zapisane

"You see, in this world are two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig."
8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Kret
szeregowy

Wiadomości: 6


Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 15, 2010, 11:43:03 »

Cytuj
jestem daleki od zabraniania komukolwiek czegokolwiek
Ja tez, to po prostu sugestia wspolnego przestrzegania malej zasady.

Cytuj
mamy dążyć do realizmu na wielu polach, a taki szczegół jak realne podłoże polityczne pomijać.

Ale podloze polityczne milsima jest absolutnie niepotrzebne. Nie bawimy sie w politologow, tylko w "chlopcow zlych". Potrzeba nam wiedziec, komu spuscic wpierdoll i, ewentualnie, za co. A takze czego oczekiwac po tej drugiej stronie, jak nas zlapia. Co mnie obchodzi, jakiej narodowosci sa ludzie, ktorzy beda chcieli mnie zabic w AO?

Cala reszta ponad te informacje (komu, za co) sluzy nakrecaniu klimatu, czyli oglupianiu uczestnikow. Oglupianiu, bo milsim jest dzialaniem zadaniowym. Wszelki szum informacyjny nie wnoszacy nic do samego planowania akcji jest szkodliwy.

A poza tym wszystkim, czy potrafisz zdefiniowac "podloze polityczne"? Potrafisz powiedziec, w ktorym momencie docierasz do prawdy w polityce, a w ktorej powtarzasz propagande? Potrafisz spojrzec na dowolna wojne nie jak na mecz pilkarski (kibicujac czesto ktorejs ze stron), tylko jak na polityczny proces, ze o tragedii wielu ludzi juz nie wspomne?

Jak odebralbys milsima SERE, ktorego wprowadzenie brzmialoby: "Auschwitz, rok 1944..."? I czy opowiedzialbys o nim z duma swojemu dziadkowi?

Cytuj
Nie dajmy sobie politycznej poprawności wejść na głowę
Nie dajmy tez sobie wejsc na glowe glupawym amerykanskim terminom. Szacunek dla innych ludzi to nie polityczna poprawnosc, tylko przejaw elementarnej kultury.
Zapisane
HoHoL
Administrator
*****
Wiadomości: 1235


1026161
Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 15, 2010, 11:48:53 »

Panowie, można robić politykę i zajawki w sposób taki jak to robi Ramak, masz Emiraty Bamańskie, Shrekkie, Poldie i Gracje.
Państwa nie istnieją a łatwo się domyślić że będąc żołnierzem Emiratów raczej masz śniadą skórę Uśmiech

Dyskusję zamykam, stanowisko 8KPG jest jasne.
Zapisane

8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskiserwerzmodowany01 opowiadamy animilkowo watahaslonecznychcieni forumpc