8 KPG 8 KPG
Aktualności: 8KPG - Reaktywacja
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 11:09:19


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: L85A1 Army full metal, tuning, dodatki  (Przeczytany 3164 razy)
yellow1
Moderator Globalny
****
Wiadomości: 886



WWW
« : Kwiecień 29, 2010, 20:00:57 »

Replika AEG R85/L85A1 Army

R85 to replika brytyjskiego karabinka L85A1 (SA80). Karabinek zbudowany jest w układzie bull-pup, czyli magazynek instalowany jest pomiędzy spustem a kolbą (a w zasadzie w kolbie). Dzięki temu rozwiązaniu karabinek posiada bardzo długą lufę (510mm lufa wewnętrzna), jest bardzo wygodny (środek ciężkości maksymalnie przesunięty w stronę ramienia, więc nie ciąży do przodu jak klasyczne konstrukcje) a magazynek nie przeszkadza podczas strzelania w pozycji leżącej. Replika wykonana jest niezwykle solidnie - tak jak w oryginale z tworzywa jest kolba (twarda guma), podkładka pod policzek, chwyt pistoletowy oraz osłony wokół lufy. Dzięki temu karabinek niezwykle trudno uszkodzić mechaniznie. Także mechanizm wewnętrzny wykonany jest w całości z metalu. Rozbieranie działa dokładnie tak samo jak w ostrej wersji, poprzez wyjęcie kołka w kolbie i rozsunięcie obu części. Przejżysta i wygodna budowa wnętrzności pozwala bardzo łatwo wprowadzać wszelkie modyfikacje czy naprawy nawet w warunkach polowych.

Sprzedawana przeze mnie replika stosowana była na milsimach, w sumie więc wystrzelała ok 1,5 tys kulek (z czego duża ilość przy okazji testów po kolejnych upgrade-ach). Posiada naturalne ślady użytkowania - lekkie otarcia etc. Stan wizualny oceniam na bdb-, stan techniczny na celujący! Na prawdę jest to egzemplarz zadbany. Na milsimach zazwyczaj pierwsze trafienie jest ostatnim, więc niezawodna replika jest niezwykle ważna! Poza zwykłą konserwacją replika przeszła też gruntowny tuning, nie tylko polepszający jej parametry, ale też usuwający niedociągnięcia seryjnej wersji:

    * wymieniona lufa wewnętrzna na precyzyjną Mad Bull 6,03mm (110 zł)
    * wymieniona sprężyna na M120S Systema (55 zł)
    * wymieniony akumulator na FireFox 8,4V 2000mAh large (99 zł)
    * wymieniony tłok, na wzmocniony poliwęglanowy Classic Army (65 zł)
    * wymieniona gumka hop-up silikonowa Systema (25 zł)
    * zdemontowany blow-back (na początku ciekawy bajer, ale bardzo zużywa baterię i obciąża cały gerbox obniżając jego żywotność)
    * zmodyfikowany system spustowy, dzięki czemu bez problemu można strzelać w trybie semi

Poza baterią i tłokiem wszystkie wymienione stare części są w komplecie. Replika kupowana była ponad 1,5 roku temu u krakmanów (taiwangun.com), więc gwarancja już się skończyła. Jednak obecnie replika doprowadzona jest do takiego stanu technicznego, że nie ma się w niej co psuć! Do nowych części posiadam paragony, potrzebne w razie reklamacji.

Do repliki dodaję 6 magazynków (pasują standardowe od eM-ek):

    * 1x hi-cap metalowy
    * 2x real-cap metalowy Classic Army (98zł)
    * 3x real-cap kompozyt z nadrukami HK (72zł)

oraz akcesoria:

    * szybkoładowarkę do magazynków
    * wolnoładowarka do akumulatorów
    * ładowarka/rozładowywarka mikroprocesorowa (120zł)
    * pas nośny (20zł)
    * instrukcja obsługi

Informacje nt repliki ze strony krakmanów:

"Replika R85A1 firmy ARMY jest długo oczekiwaną repliką z CHRL w której jako jednej z pierwszych korpus został wykonany w całości z metalu, dzięki temu bardzo dokładnie i wiernie oddaje oryginał. Kolbę repliki zakończono bardzo dobrą gumą, która to pomaga na doskonałe trzymanie "broni" w dołku strzeleckim.
Dzięki przeniesieniu większości ciężaru na "tył" repliki, strzelec/gracz może o wiele dłużej utrzymać pozycję HI-ready.Mechanizm repliki ma zainstalowany zintegrowany system blow back który podczas zabawy działa podobnie jak w ostrym odpowiedniku. Warto też dodać że prowadnica sprężyny oraz głowica tłoka fabrycznie jest łożyskowana. Zębatki są metalowe osadzone na mosiężnych łożyskach.
Części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem, co ma żywotne znaczenie przy wzmacnianiu repliki i poprawianiu osiągów."

Parametry techniczne:

    * waga: 3100g
    * długość: 790mm
    * długość lufy wewn: 510mm
    * hop-up: regulowany
    * akumulator: large 8,4V 2000mAh
    * gearbox: nowy typ z BB
    * typ ognia: pojedynczy i ciągły
    * materiał: metal+tworzywo
    * korpus: stal
    * blow-back: zdemontowany, części w komplecie, prosty do założenia z powrotem
    * prędkość wylotowa: ok 400 fps (po ostatnich zmianach nie mierzona)

Cena repliki w sklepie to ok 660zł, dodatkowe części i akcesoria to 699zł, w sumie więc 1359zł. Cena jaka mnie interesuje, to 740zł...

Śmiało polecam każdemu! Mam nadzieję że trafi do człowieka, który będzie ją potrafił docenić Uśmiech

Strona na świstaku z fotkami: http://www.swistak.pl/a10690317,R85-L85A1-Army-tuning-dodatki.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 19:01:54 wysłane przez yellow1 » Zapisane

Dymion
VIP
*
Wiadomości: 113


272204
Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2010, 21:36:42 »

Nooo... myślę, że rzecz warta przemyślenia. Swojego czas myślałem intensywnie o L85, tylko nie do końca mi pasowało wyważenie, ale... chyba powinienem się jej przyglądnąć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 09:34:59 wysłane przez Dymion » Zapisane
yellow1
Moderator Globalny
****
Wiadomości: 886



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 10, 2010, 11:40:38 »

Nooo... myślę, że rzecz warta przemyślenia. Swojego czas myślałem intensywnie o L85, tylko nie do końca mi pasowało wyważenie, ale... chyba powinienem się jej przyglądnąć.

Nie wiem w jakiej wersji wyważenie - ostra czy jakaś replika, ale w tej konkretnej wyważenie mi akurat bardzo się podoba i w M4 mi tego brakuje. Klasyczne karabiny zawsze mi ciążą na przód, a tu nawet bieganie z repliką w jednej ręcę i palcem wciąż blisko spustu jest bardzo wygodne. Acz być może to też kwestia gustu Uśmiech
Zachęcam w każdym razie, mogę ją jeżeli chcesz zabrać do Tomaszowa?
Zapisane

Dymion
VIP
*
Wiadomości: 113


272204
Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 10, 2010, 12:36:28 »

Zachęcam w każdym razie, mogę ją jeżeli chcesz zabrać do Tomaszowa?
Zdecydowanie zabierz ją ze sobą.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

frihedland real-life-rpg regteam survivalgames dlawtajemniczonych